WPtouch Pro 3.8 - en to el translation catalogue (819 entries)

en:  (taxes estimated for %s)
el: (φόροι υπολογισμένοι για %s)

en: % comments
el: % σχόλια

en: % responses
el: % απαντήσεις

en: %d by %d pixels (PNG)
el: %d επί %d pixel (PNG)

en: %d day ago | %d days ago
el[0]: πριν από %d ημέρα
el[1]: πριν από %d ημέρες

en: %d hour | %d hours
el[0]: %d ώρα
el[1]: %d ώρες

en: %d hour ago | %d hours ago
el[0]: πριν από %d ώρα
el[1]: πριν από %d ώρες

en: %d minute
el: %d λεπτό

en: %d minute ago | %d minutes ago
el[0]: πριν από %d λεπτό
el[1]: πριν από %d λεπτά

en: %d minute remaining
el: απομένει %d λεπτό

en: %d minutes
el: %d λεπτά

en: %d minutes remaining
el: απομένουν %d λεπτά

en: %d queries in %0.1f ms
el: %d ερωτήματα σε %0.1f ms

en: %d second ago | %d seconds ago
el[0]: πριν από %d δευτερόλεπτο
el[1]: πριν από %d δευτερόλεπτα

en: %s Change Log
el: %s αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: %s Changelog
el: %s Αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: %s Settings
el: Ρυθμίσεις %s

en: %s for %s item | %s for %s items
el[0]: %s για %s αντικείμενο
el[1]: %s για %s αντικείμενα

en: %s results
el: Αποτελέσματα για %s

en: %s: Most Popular
el: %s: δημοφιλέστερο

en: %sAdvanced Type for WPtouch Pro%s requires %s to be enabled on your server in order to load web fonts. Please contact your server administrator or web host to enable this function.
el: %sΗ Σύνθετη Οικογένεια Γραμματοσειρών για το WPtouch Pro%s απαιτεί την ενεργοποίηση της λειτουργίας %s στον διακομιστή σας, ώστε να είναι δυνατή η φόρτωση γραμματοσειρών Web. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή διακομιστή σας ή τον κεντρικό υπολογιστή Web για ενεργοποίησή της.

en: %sCategories &rsaquo;%s %s
el: %sΚατηγορίες &rsaquo;%s %s

en: %sRenew your license%s to continue to receive product updates and support.
el: %sΑνανεώστε την άδειά χρήσης σας%s για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη προϊόντος.

en: %sYour customizations to %s have been saved as a new theme and the original reinstalled for your reference.
el: %sΟι προσαρμογές που πραγματοποιήσατε στο %s αποθηκεύτηκαν ως νέο θέμα και το πρωτότυπο επανεγκαταστάθηκε για το αρχείο σας.

en: &laquo; previous in gallery
el: &laquo; προηγούμενο στη συλλογή

en: (Scaled by themes to fit logo areas as needed)
el: (Με προσαρμογή κατά θέματα ώστε να χωράνε σε περιοχές με λογότυπα όταν χρειάζεται)

en: (Scaled for retina displays)
el: (Με προσαρμογή για οθόνες retina)

en: 1 comment
el: 1 σχόλιο

en: 1 day until
el: 1 ημέρα μέχρι

en: 1 month until
el: 1 μήνας μέχρι

en: 1 response
el: 1 απάντηση

en: 10 posts
el: 10 άρθρα

en: 3 posts
el: 3 άρθρα

en: 404 Not Found
el: 404 Δεν βρέθηκε

en: 5 posts
el: 5 άρθρα

en: 7 days until
el: 7 ημέρες μέχρι

en: <a href="%s">Edit your password and account details</a>.
el: <a href="%s">Επεξεργασία του κωδικού πρόσβασης και των στοιχείων λογαριασμού σας</a>.

en: A new product version (%s) is available. %sRenew your license%s to download this update and receive additional product support.
el: Μια νέα έκδοση του προϊόντος (%s) είναι διαθέσιμη. %sΑνανεώστε την άδειά χρήσης σας%s για να κατεβάσετε αυτήν την ενημέρωση και να λάβετε επιπλέον υποστήριξη προϊόντος.

en: A new product version (%s) is available. Please %sactivate your license%s, or %spurchase a new license%s to enable updates and full product support.
el: Μια νέα έκδοση του προϊόντος (%s) είναι διαθέσιμη. %sΕνεργοποιήστε την άδειά χρήσης σας%s ή %sαγοράστε μια νέα άδεια χρήσης%s για να ενεργοποιήσετε τις ενημερώσεις και την πλήρη υποστήριξη προϊόντος.

en: A new version of WPtouch Pro is available.
el: Μια νέα έκδοση του WPtouch Pro είναι διαθέσιμη.

en: A new version of WPtouch Pro is available. Please activate or purchase a license to enable product updates.
el: Μια νέα έκδοση του WPtouch Pro είναι διαθέσιμη. Ενεργοποιήστε ή αγοράστε μια άδεια χρήσης για να ενεργοποιηθούν οι ενημερώσεις προϊόντος.

en: A new version of WPtouch Pro is available. Renew your license to re-enable product updates.
el: Μια νέα έκδοση του WPtouch Pro είναι διαθέσιμη. Ανανεώστε την άδεια χρήσης σας για να επανενεργοποιηθούν οι ενημερώσεις προϊόντος.

en: Above post content
el: Πάνω από το περιεχόμενο του άρθρου

en: Above the page content
el: Πάνω από το περιεχόμενο σελίδας

en: Account & Downloads
el: Λογαριασμός & Λήψεις

en: Account E-Mail Address
el: Διεύθυνση λογαριασμού E-Mail

en: Account Password
el: Κωδικός πρόσβασης λογαριασμού

en: Account Username
el: Όνομα χρήστη λογαριασμού

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activation Complete. Enjoy WPtouch Pro!
el: Η ενεργοποίηση ολοκληρώθηκε. Απολαύστε το WPtouch Pro!

en: Active Pages
el: Ενεργές σελίδες

en: Active menus used in this theme.
el: Ενεργά μενού που χρησιμοποιούνται σε αυτό το θέμα.

en: Ad Presentation
el: Παρουσίαση διαφημίσεων

en: Add Company Name
el: Προσθήκη ονόματος εταιρείας

en: Add Order Notes
el: Προσθήκη σημειώσεων παραγγελίας

en: Add a license %s
el: Προσθήκη άδειας χρήσης %s

en: Add a light noise effect to the drop-down menu and theme background
el: Προσθήκη εφέ ελαφρύ ήχου στο αναπτυσσόμενο μενού και στο φόντο θέματος.

en: Add a noise effect to the header and theme background
el: Προσθήκη εφέ θορύβου στην κεφαλίδα και στο φόντο θέματος

en: Add one URL fragment per line, i.e. %s, to not cache pages that contain each URL fragment
el: Προσθέστε ένα τμήμα URL ανά γραμμή, δηλαδή %s, ώστε να μη γίνει προσωρινή αποθήκευση των σελίδων που περιέχουν το κάθε τμήμα URL

en: Add tablet support
el: Προσθήκη υποστήριξης tablet

en: Add the URLs you have configured for your CDN, for example http://cdn%d.mysite.com. Add your domain for multisite as well.
el: Προσθέστε τα URL που έχετε ρυθμίσει για το CDN σας, π.χ. http://cdn%d.mysite.com. Προσθέστε επίσης τον τομέα σας για πολλαπλή τοποθεσία.

en: Add your hours and the current day's hours will appear on the homepage along with a menu item for 'Our Hours'.
el: Προσθέστε τα ωράριά σας και τα ωράρια της τρέχουσας ημέρας θα εμφανιστούν στην αρχική σελίδα, μαζί με ένα στοιχείο μενού που θα γράφει 'Τα ωράριά μας'.

en: Added to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Adding additional user-agents will force WPtouch Pro to be active for matching browsers.
el: Η προσθήκη επιπλέον πρακτόρων χρήστη θα επιβάλει στο WPtouch Pro να είναι ενεργό για τα αντίστοιχα προγράμματα περιήγησης.

en: Additional Information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address on which to center the geofence
el: Διεύθυνση στην οποία να γίνει κεντράρισμα του Γεωφράχτη

en: Adds Search capability in the site header.
el: Προσθέτει δυνατότητα Αναζήτησης στην κεφαλίδα του ιστότοπου.

en: Adds a carousel with the 10 best selling products on the store homepage
el: Προσθέτει ένα καρουζέλ με τα 10 προϊόντα με τις κορυφαίες πωλήσεις στην αρχική σελίδα του καταστήματος

en: Advanced
el: Σύνθετη

en: Advertising
el: Διαφημίσεις

en: All (blog, single, pages, search & archive)
el: Όλα (ιστολόγια, μονά, σελίδες, αναζήτηση & αρχείο καταχωρήσεων)

en: All (blog, single, search and archive)
el: Όλα (ιστολόγια, μονά, αναζήτηση και αρχείο καταχωρήσεων)

en: All URLs on my site
el: Όλες οι δ/νσεις URL στον ιστότοπό μου

en: All URLs/pages except:
el: Όλες οι δ/νσεις URL/σελίδες εκτός:

en: All Visitors
el: Όλους τους επισκέπτες

en: Allow nested comment replies from mobile visitors
el: Να επιτρέπονται οι ένθετες απαντήσεις σε σχόλια από επισκέπτες με κινητές συσκευές

en: Allows visitors to switch from your desktop theme to your mobile theme. You can also customize the placement of Switch buttons by placing the wptouch_desktop_switch_link() template tag somewhere in your desktop theme.
el: Επιτρέπει στους επισκέπτες να μεταβαίνουν από το θέμα για υπολογιστές στο θέμα για κινητές συσκευές. Μπορείτε επίσης να προσαρμόσετε τη θέση των κουμπιών Εναλλαγής, τοποθετώντας την πρότυπη ετικέτα wptouch_desktop_switch_link() σε διαφορετικό σημείο του θέματος για υπολογιστές.

en: Alt Menu
el: Εναλλ/κό μενού

en: Alternate Menu
el: Εναλλακτικό μενού

en: Alternate Menu Title
el: Εναλλακτικός τίτλος μενού

en: Alternate menu title (if used)
el: Εναλλακτικός τίτλος μενού (αν χρησιμοποιείται)

en: An example for this URL is: %s%s%s.
el: Παράδειγμα για αυτό το URL: %s%s%s.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply filter to these URLs/Pages
el: Να εφαρμόζεται το φίλτρο σε αυτές τις δ/νσεις URL/Σελίδες

en: Archives &rsaquo; %s
el: Αρχείο καταχωρήσεων &rsaquo; %s

en: Auto-detect
el: Αυτόματος εντοπισμός

en: Automatic theme migration from uploads/wptouch-data directory failed. Please manually move these files to wp-content/wptouch-data, or %scontact support%s to address this issue.
el: Η αυτόματη μετεγκατάσταση από τον κατάλογο uploads/wptouch-data απέτυχε. Μετακινήστε χειροκίνητα αυτά τα αρχεία στο wp-content/wptouch-data, ή %scontact support%s για να αντιμετωπιστεί αυτό το πρόβλημα.

en: Automatically backup settings to the %s folder
el: Αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας των ρυθμίσεων στον φάκελο %s

en: Automatically inserted inline
el: Αυτόματη ενσωματωμένη εισαγωγή

en: Automatically inserted with AJAX
el: Αυτόματη εισαγωγή με AJAX

en: Automatically slide
el: Αυτόματη ολίσθηση

en: Available in WPtouch Pro
el: Διαθέσιμο στο WPtouch Pro

en: Available on backorder
el: Διατίθεται σε προπαραγγελία

en: Back to %s
el: Επιστροφή σε %s

en: Back to blog index
el: Πίσω στο ευρετήριο ιστολογίου

en: Back to top
el: Επιστροφή στην αρχή

en: Backup &amp; Import
el: Αντίγραφα ασφαλείας &amp; Εισαγωγή

en: Bauhaus can show your menu off-canvas or in a drop-down.
el: Το Bauhaus μπορεί να εμφανίζει το μενού εκτός καμβά ή σε αναπτυσσόμενη μορφή.

en: Bauhaus will use this shape style throughout its appearance
el: Το Bauhaus θα χρησιμοποιεί αυτό το στυλ σχήματος σε όλη του την εμφάνιση

en: Below post content
el: Κάτω από το περιεχόμενο του άρθρου

en: Below the page content
el: Κάτω από το περιεχόμενο σελίδας

en: Billing Address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Blog listing only
el: Μόνο καταχώρηση ιστολογίων

en: Blog listing, single posts
el: Καταχώρηση ιστολογίων, μονά άρθρα

en: Blog listing, single posts & pages
el: Καταχωρήση ιστολογίων, μονά άρθρα & σελίδες

en: Blog listings
el: Καταχωρήσεις ιστολογίων

en: Body
el: Σώμα

en: Bookmark Icons
el: Εικονίδια σελιδοδεικτών

en: Branding
el: Εμπορική προσαρμογή

en: BraveNewCode on Twitter
el: BraveNewCode στο Twitter

en: Browser Fonts
el: Γραμματοσειρές προγράμματος περιήγησης

en: Button Label
el: Ετικέτα κουμπιού

en: Buy Now
el: Αγορά τώρα

en: By
el: Από

en: CSS Effects
el: Εφέ CSS

en: CSS only (HTML5 videos)
el: Μόνο CSS (βίντεο HTML5)

en: Call Us
el: Καλέστε μας

en: Call to Action
el: Κάλεσμα σε δράση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart Subtotal
el: Υποσύνολο καλαθιού

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories and tags
el: Κατηγορίες και ετικέτες

en: Categories only
el: Μόνο κατηγορίες

en: Category Slider
el: Ρυθμιστικό κατηγορίας

en: Check All
el: Έλεγχος όλων

en: Choose a Google font pairing designed for this theme, or default browser fonts.
el: Διαλέξτε έναν συνδυασμό γραμματοσειρών Google για αυτό το θέμα ή τις προεπιλεγμένες γραμματοσειρές του προγράμματος περιήγησης.

en: Choose a menu
el: Επιλέξτε μενού

en: Choose a service
el: Επιλέξτε υπηρεσία

en: Choose which plugins are loaded for mobile requests
el: Επιλέξτε ποιες προσθήκες φορτώνονται για αιτήματα κινητών συσκευών

en: Circles
el: Κύκλοι

en: Clear
el: Απαλοιφή

en: Clear License
el: Απαλοιφή άδειας χρήσης

en: Click to view screenshots
el: Κάντε κλικ για να δείτε στιγμιότυπα οθόνης.

en: Click to view theme demo
el: Κάντε κλικ εδώ για επίδειξη του θέματος

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Closed
el: Κλειστά

en: Code Type
el: Τύπος κώδικα

en: Collection
el: Συλλογή

en: Collections
el: Συλλογές

en: Color scheme
el: Συνδυασμός χρωμάτων

en: Comma separated by category name
el: Διαχωρισμένες με κόμματα, κατά όνομα κατηγορίας

en: Comma separated by tag name
el: Διαχωρισμένες με κόμμα, κατά όνομα ετικέτας

en: Comma-separated list of post/page IDs
el: Λίστα ID άρθρου/σελίδας χωρισμένα με κόμμα

en: Comment Error
el: Σφάλμα σχολίου

en: Comment form will not appear for posts with comments turned off.
el: Η φόρμα σχολίων δεν θα εμφανίζεται για άρθρα με απενεργοποιημένα σχόλια.

en: Comments are closed
el: Τα σχόλια έχουν κλείσει

en: Compatibility
el: Συμβατότητα

en: Compress output using GZIP
el: Συμπίεση εξαγωμένων με GZIP

en: Contact support for assistance
el: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη για βοήθεια

en: Content Distribution Network Service
el: Υπηρεσία Δικτύου Διανομής Περιεχομένου

en: Continuously slide
el: Συνεχόμενη ολίσθηση

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Core Settings
el: Κεντρικές ρυθμίσεις

en: Could not load your fonts. Please check project/kit details and reload.
el: Αδύνατη η φόρτωση των γραμματοσειρών. Ελέγξτε τις λεπτομέρειες έργου/κιτ και φορτώστε εκ νέου.

en: Coupon
el: Κουπόνι

en: Coupon code
el: Κωδικός κουπονιού

en: Create cache for desktop users
el: Δημιουργία προσωρινής μνήμης για χρήστες υπολογιστών

en: Custom Ads
el: Προσαρμοσμένες διαφημίσεις

en: Custom Code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας

en: Custom Content
el: Ειδικό περιεχόμενο

en: Custom Google Fonts
el: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές Google

en: Custom Icons
el: Ειδικά εικονίδια

en: Custom Post Support
el: Υποστήριξη άρθρων ειδικού τύπου

en: Custom Post Types
el: Τύποι ειδικών άρθρων

en: Custom Slug or URL
el: Προσαρμοσμένο σύντομο όνομα ή URL

en: Custom Stylesheet
el: Προσαρμοσμένο φύλλο στυλ

en: Custom User-Agents
el: Ειδικοί πράκτορες χρήστη

en: Custom footer content (HTML is allowed)
el: Ειδικό περιεχόμενο υποσέλιδου (επιτρέπεται HTML)

en: Custom latest posts page
el: Προσαρμοσμένη σελίδα τελευταίων άρθρων

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Cyrillic Extended
el: Εκτεταμένα κυριλλικά

en: Daily
el: Ημερήσια

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Default (same as desktop visitors)
el: Προεπιλογή (το ίδιο με επισκέπτες έκδοσης για υπολογιστές)

en: Default Icon
el: Προεπιλεγμένο εικονίδιο

en: Default Template
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Desktop / Mobile Switching
el: Εναλλαγή Υπολογιστή / Κινητής συσκευής

en: Desktop Theme
el: Θέμα για υπολογιστές

en: Desktop Version
el: Έκδοση για υπολογιστές

en: Desktop theme colors
el: Χρώματα θέματος για υπολογιστές

en: Desktop theme switch buttons
el: Κουμπιά εναλλαγής σε θέμα για υπολογιστές

en: Devanagari
el: Δεβαναγαρικά

en: Directory Problem
el: Πρόβλημα καταλόγου

en: Disable caching for any of these matched URL fragments
el: Απενεργοποίηση  προσωρινής αποθήκευσης για οποιοδήποτε από τα εξής αντιστοιχισμένα τμήματα URL

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένος

en: Discuss this post
el: Συζητήστε αυτό το άρθρο

en: Display %sPowered by WPtouch Pro%s in footer
el: Προβολή %sΠαρέχεται από το WPtouch Pro%s στο υποσέλιδο

en: Display Mode
el: Λειτουργία προβολής

en: Display in search results
el: Εμφάνιση σε αποτελέσματα αναζήτησης

en: Display on archive/post listings
el: Εμφάνιση σε λίστες αρχείων καταχωρήσεων/άρθρων

en: Display on single posts
el: Εμφάνιση σε μονά άρθρα

en: Display on static pages
el: Εμφάνιση σε στατικές σελίδες

en: Display on taxonomy listings
el: Εμφάνιση σε λίστες ταξινομίας

en: Displayed behind header on pages and posts without featured images.
el: Εμφανίζεται πίσω από την κεφαλίδα σε σελίδες και άρθρα χωρίς προβεβλημένες εικόνες.

en: Displayed behind header on pages.
el: Εμφανίζεται κάτω από την κεφαλίδα σε σελίδες.

en: Displayed below front page menu and content
el: Εμφανίζεται κάτω από το μενού και το περιεχόμενο του εμπροσθόφυλλου

en: Displayed below your logo on the homepage.
el: Εμφανίζεται κάτω από το λογότυπό σας στην αρχική σελίδα.

en: Displayed on post listing page below site name.
el: Εμφανίζεται στη σελίδα λίστας άρθρων κάτω από το όνομα τοποθεσίας.

en: Do not show ads on these URLs
el: Να μην εμφανίζονται διαφημίσεις σε αυτές τις δ/νσεις URL

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Domain
el: Τομέας

en: Download
el: Λήψη

en: Download %s Update
el: Λήψη ενημέρωσης %s

en: Download Backup File
el: Λήψη αρχείου αντιγράφου ασφαλείας

en: Download file%s
el: Λήψη αρχείου%s

en: Downloading...
el: Λήψη...

en: Drag icons to associate them with menu items
el: Μετακινήστε εικονίδια για να τα συσχετίσετε με στοιχεία του μενού

en: Drop Caps
el: Αρχιγράμματα

en: Drop-down
el: Αναπτυσσόμενο

en: Drop-down button says "Menu"
el: To αναπτυσσόμενο κουμπί γράφει "Μενού"

en: E-Mail address
el: Διεύθυνση E-Mail

en: E-mail address or license key rejected
el: Απορρίφθηκε η διεύθυνση e-mail ή το κλειδί άδειας χρήσης

en: Each cached page will automatically be regenerated after this period elapses
el: Κάθε προσωρινά αποθηκευμένη σελίδα θα αναδημιουργείται αυτόματα με το πέρας αυτής της περιόδου

en: Each permalink URL fragment should be on its own line and relative, e.g. "/about" or "/products/store"
el: Κάθε τμήμα μόνιμο συνδέσμου URL θα πρέπει να βρίσκεται στη δική του γραμμή και σχετική ενότητα, π.χ. "/πληροφορίες" ή "/προϊόντα/κατάστημα"

en: Edit Items
el: Επεξεργασία αντικειμένων

en: Enable %s
el: Ενεργοποίηση %s

en: Enable Infinity Cache
el: Ενεργοποίηση Infinity Cache

en: Enable Web-App Mode
el: Ενεργοποίηση λειτουργίας Εφαρμογής Web

en: Enable category slider
el: Ενεργοποίηση ρυθμιστικού κατηγορίας

en: Enable custom post-type support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης άρθρων ειδικού τύπου

en: Enable display of related content on single posts
el: Ενεργοποίηση εμφάνισης σχετικού περιεχομένου σε μονά άρθρα

en: Enable featured slider
el: Ενεργοποίηση προβεβλημένου ρυθμιστικού

en: Enable location detection
el: Ενεργοποίηση εντοπισμού τοποθεσίας

en: Enable mobile content display
el: Ενεργοποίηση προβολής περιεχομένου για κινητες συσκευές

en: Enable parent items as links
el: Ενεργοποίηση στοιχείων γονέα ως σύνδεσμοι

en: Enable persistence
el: Ενεργοποίηση διατήρησης

en: Enable search
el: Ενεργοποίηση αναζήτησης

en: Enable search on blog pages
el: Ενεργοποίηση αναζήτησης σε σελίδες ιστολογίου

en: Enable shortcode handling
el: Ενεργοποίηση χειρισμού σύντομων κωδικών

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένη

en: Encoded Location
el: Κωδικοποιημένη τοποθεσία

en: Enter a Slug (i.e. "/home") or a full URL path
el: Δώστε ένα σύντομο όνομα (π.χ. "/σπίτι") ή μια πλήρη διαδρομή URL

en: Enter a comma separated list of shortcodes to remove.
el: Δώστε μια λίστα σύντομων κωδίκων χωρισμένων με κόμμα προς αφαίρεση.

en: Enter a phone number and a homepage menu item for 'call us' will be shown.
el: Δώστε αριθμό τηλεφώνου και ένα στοιχείο μενού αρχικής σελίδας για να εμφανίζεται το πεδίο 'Καλέστε μας'.

en: Enter an address and a homepage menu item for 'Our Location' will be shown.
el: Δώστε διεύθυνση και ένα στοιχείο μενού αρχικής σελίδας για να εμφανίζεται το πεδίο 'Η τοποθεσία μας'.

en: Enter an address and a menu item for 'Our Location' will be shown.
el: Δώστε μία διεύθυνση και ένα στοιχείο μενού για να εμφανιστεί 'Η τοποθεσία μας'.

en: Enter any custom code here to be output in the theme footer.
el: Εδώ πληκτρολογείτε προσαρμοσμένο κώδικα προς εξαγωγή στο προσαρμοσμένο υποσέλιδο.

en: Enter the tag/category slug name
el: Δώστε σύντομο όνομα ετικέτας/κατηγορίας.

en: Enter your app's %sApp Store ID%s
el: Δώστε το %sApp Store ID%s της εφαρμογής σας

en: Enter your login details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
el: Δώστε τα στοιχεία σύνδεσής σας στα παρακάτω πλαίσια. Αν είστε καινούργιος πελάτης, συνεχίστε στην ενότητα Χρέωση &amp; αποστολή.

en: Every time
el: Κάθε φορά

en: Excluded categories
el: Αποκλεισμένες κατηγορίες

en: Excluded tags
el: Αποκλεισμένες ετικέτες

en: Extension Settings
el: Ρυθμίσεις επεκτάσεων

en: Extension Update Available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση επέκτασης

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: External link— open it in the browser?
el: Εξωτερικός σύνδεσμος— να ανοιχτεί στο πρόγραμμα περιήγησης;

en: Extra configuration is required. Add paths to your active WPtouch Pro theme CSS and Javascript files as files to ignore in WPMinify.
el: Απαιτούνται επιπλέον ρυθμίσεις. Προσθέστε διαδρομές στα ενεργά αρχεία θέματος WPtouch Pro CSS και Javascript για αρχεία που θα παρακαμφθούν στο WPMinify.

en: Extra configuration is required. The plugin must be configured to exclude the user agents that WPtouch Pro uses.
el: Απαιτούνται επιπλέον ρυθμίσεις. Η προσθήκη πρέπει να ρυθμιστεί έτσι ώστε να αποκλείει τους πράκτορες χρήστη που χρησιμοποιεί το WPtouch Pro.

en: Fast
el: Γρήγορη

en: Featured Slider
el: Προβεβλημένο ρυθμιστικό

en: Featured slider images will be in grayscale for devices that support CSS filters.
el: Οι εικόνες προβεβλημένου ρυθμιστικού θα εμφανίζονται σε κλίμακα του γκρι για συσκευές που υποστηρίζουν φίλτρα CSS.

en: Featured slider posts also show in listings
el: Άρθρα προβεβλημένων ρυθμιστικών φαίνονται επίσης στις καταχωρήσεις

en: Feed for all posts filed under %s
el: Τροφοδοσία για όλα τα άρθρα που έχουν καταχωρηθεί στο %s

en: File link— Do you want to open it in the browser?
el: Σύνδεσμος αρχείου— θέλετε να ανοιχτεί στο πρόγραμμα περιήγησης;

en: Filter URLs
el: Φιλτράρισμα δ/σεων URL

en: FitVids Method
el: Μέθοδος FitVids

en: Fluid-Width Method
el: Μέθοδος αναλογικού πλάτους

en: Follow %s on Twitter
el: Ακολουθήστε το %s στο Twitter

en: Font Selection
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Font Source
el: Πηγή γραμματοσειρών

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Footer Ad
el: Διαφήμιση υποσέλιδου

en: Footer Menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Footer Social Links
el: Κοινωνικοί σύνδεσμοι υποσέλιδου

en: For shortcodes registered by your desktop theme
el: Για σύντομους κωδικούς που καταχωρούνται από το θέμα για υπολογιστές που χρησιμοποιείτε

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Front Page Content
el: Περιεχόμενο εμπροσθόφυλλου

en: Front Page Menu
el: Μενού εμπροσθόφυλλου

en: Front page alternate content
el: Εναλλακτικό περιεχόμενο εμπροσθόφυλλου

en: Full URL to your %s profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του %s προφίλ σας

en: Full URL to your Facebook page
el: Πλήρης διεύθυνση URL της σελίδας σας στο Facebook

en: Full URL to your Google+ profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Google+

en: Full URL to your Instagram profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Instagram

en: Full URL to your LinkedIn profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του προφίλ σας στο LinkedIn

en: Full URL to your Pinterest page
el: Πλήρης διεύθυνση URL της σελίδας σας στο Pinterest

en: Full URL to your RSS feed
el: Πλήρης διεύθυνση URL της τροφοδοσίας RSS σας

en: Full URL to your Tumblr profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Tumblr

en: Full URL to your Twitter profile
el: Πλήρης διεύθυνση URL του προφίλ σας στο Twitter

en: Full URL to your Vimeo page
el: Πλήρης διεύθυνση URL της σελίδας σας στο Vimeo

en: Full URL to your Yelp profile
el: Πλήρης δ/νση URL στο προφίλ σας στο Yelp

en: Gathering information about available icon sets...
el: Συλλέγονται πληροφορίες για τα διαθέσιμα σύνολα εικονιδίων...

en: General
el: Γενικά

en: Geofence Radius (in km)
el: Ακτίνα Γεωφράχτη (σε χλμ.)

en: Get License
el: Απόκτηση άδειας χρήσης

en: Give visitors a one-click action to follow and increase your conversions.
el: Δώστε σε επισκέπτες μία ενέργεια με ένα κλικ για να ακολουθήσουν και να αυξήσουν τις μετατροπές σας.

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Grayscale images (CSS 3 effect)
el: Εικόνες σε κλίμακα του γκρι (εφέ CSS 3)

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Greek Extended
el: Εκτεταμένα ελληνικά

en: HTML, CSS and JS are all accepted.
el: HTML, CSS και JS είναι αποδεκτά.

en: HTML, JavaScript, statistics or custom code
el: HTML, JavaScript, στατιστικά ή προσαρμοσμένος κώδικας

en: Header & Footer Background
el: Φόντο κεφαλίδας & υποσέλιδου

en: Header & Menu
el: Κεφαλίδα & Μενού

en: Header Ad
el: Διαφήμιση κεφαλίδας

en: Header Image
el: Εικόνα κεφαλίδας

en: Header Menu
el: Μενού κεφαλίδας

en: Header Menu Area
el: Περιοχή μενού κεφαλίδας

en: Header background
el: Φόντο κεφαλίδας

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Hello <strong>%1$s</strong> (not %1$s? <a href="%2$s">Sign out</a>).
el: Χαίρετε <strong>%1$s</strong> (δεν είστε ο χρήστης %1$s; <a href="%2$s">Αποσύνδεση</a>).

en: High Resolution
el: Υψηλή ανάλυση

en: Highlight Color
el: Χρώμα επισήμανσης

en: Homepage Call Us
el: Καλέστε μας στην αρχική σελίδα

en: Homepage Location
el: Τοποθεσία στην αρχική σελίδα

en: Hourly
el: Ωριαία

en: Hours
el: Ωράρια

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
el: Διάβασα και αποδέχομαι τους <a href="%s" target="_blank">όρους και προϋποθέσεις</a>

en: Icon Installation Issue
el: Πρόβλημα εγκατάστασης εικονιδίου

en: Icon Set
el: Σύνολο εικονιδίων

en: Icon Sets
el: Σύνολα εικονιδίων

en: Icon Upload
el: Αποστολή εικονιδίου

en: Icon Upload & Sets
el: Ανέβασμα & Σύνολα εικονιδίων

en: Icon title
el: Τίτλος εικονιδίου

en: If defined, secondary advertising code will be shown 50% of the time.
el: Αν προσδιοριστεί, ο κώδικας δευτερεύουσας μονάδα διαφήμισης θα εμφανίζεται στο 50% των περιπτώσεων.

en: If disabled, only Location & Hours links will be shown
el: Αν απενεργοποιηθεί, εμφανίζονται μόνο σύνδεσμοι Τοποθεσίας & Ωραρίων

en: If disabled, parent menu items will only toggle child items.
el: Αν απενεργοποιηθεί, τα στοιχεία του μενού γονέα θα εμφανίζουν μόνο θυγατρικά στοιχεία.

en: If the title of your site is long, you can shorten it for display within WPtouch Pro themes.
el: Αν ο τίτλος του ιστότοπού σας είναι μεγάλος, μπορείτε να τον συντομεύσετε για προβολή εντός των θεμάτων  WPtouch Pro.

en: If you are using another cache plugin such as W3, you can disable this.
el: Αν χρησιμοποιείτε κάποια άλλη προσθήκη προσωρινής μνήμης όπως τη W3, μπορείτε να απενεργοποιήσετε την τρέχουσα.

en: If you use a second menu in CMS, this text will be used for the drop-down button title.
el: Αν χρησιμοποιείτε δεύτερο μενού σε CMS, αυτό το κείμενο θα χρησιμοποιείται στον τίτλο του αναπτυσσόμενου κουμπιού.

en: Ignore tags when identifying related posts
el: Να αγνοούνται οι ετικέτες κατά την αναγνώριση σχετικών άρθρων

en: Ignored URLs
el: Διευθύνσεις URL προς παράκαμψη

en: In the header
el: Στην κεφαλίδα

en: Include desktop optimizations for mobile devices
el: Να περιλαμβάνονται βελτιστοποιήσεις επιφάνειας εργασίας για κινητές συσκευές

en: Include file directly
el: Άμεση συμπερίληψη αρχείου

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Install this Web-App on your home screen: tap [icon] then "Add to Home Screen"
el: Εγκατάσταση αυτής της Εφαρμογής Web στην αρχική οθόνη σας: πατήστε το [icon] και ύστερα το "Προσθήκη στην αρχική οθόνη"

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Installing...
el: Εγκατάσταση...

en: It will only reappear if you reset your WPtouch Pro settings.
el: Θα εμφανιστεί ξανά μόνο αν επαναφέρετε τις ρυθμίσεις σας στο WPtouch Pro.

en: Kit ID
el: ID κιτ

en: Knowledgebase & Support
el: Γνωσιακή βάση και υποστήριξη

en: Landing Page
el: Σελίδα προορισμού

en: Language
el: Γλώσσα

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Large
el: Μεγάλο

en: Latin (Default)
el: Λατινικά (προεπιλογή)

en: Latin Extended
el: Εκτεταμένα λατινικά

en: Leave a Reply
el: Αφήστε απάντηση

en: Leave a Reply to %s
el: Αφήστε μια απάντηση σε %s

en: Let visitors know about holidays, vacations, and other special hours
el: Ενημερώστε τους επισκέπτες σας για διακοπές, εορταστικά ωράρια και άλλα ειδικά ωράρια.

en: License
el: Άδεια χρήσης

en: License Details
el: Λεπτομέρειες άδειας χρήσης

en: License Expired
el: Ληγμένη Άδεια Χρήσης

en: License Missing
el: Απουσία άδειας χρήσης

en: License upgrade available
el: Διαθέσιμη αναβάθμιση άδειας χρήσης

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Load Fonts
el: Φόρτωση γραμματοσειρών

en: Load More Comments&hellip;
el: Φόρτωση περισσότερων σχολίων&hellip;

en: Load WPtouch Pro for
el: Φόρτωση του WPtouch Pro για

en: Load content as output by desktop theme (you may need to load CSS/JavaScript)
el: Φόρτωση περιεχομένου ως εξαγωγή του θέματος για υπολογιστές (ίσως χρειαστεί να φορτώσετε CSS/JavaScript)

en: Load more %s results
el: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων %s

en: Load more entries
el: Φόρτωση περισσότερων καταχωρήσεων

en: Load more from this category
el: Φόρτωση περισσότερων από αυτήν την κατηγορία

en: Load more from this collection
el: Φόρτωση περισσότερων από αυτήν τη συλλογή

en: Load more from this day
el: Φόρτωση περισσότερων από αυτήν την ημέρα

en: Load more from this month
el: Φόρτωση περισσότερων από αυτόν το μήνα

en: Load more from this year
el: Φόρτωση περισσότερων από αυτό το έτος

en: Load more in this section
el: Φόρτωση περισσότερων σε αυτό το τμήμα

en: Load more tagged like this
el: Φόρτωση περισσότερων με παρόμοιες ετικέτες

en: Load subsets
el: Φόρτωση υποσυνόλων

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Loading Cloud Extensions
el: Φόρτωση επεκτάσεων Νέφους

en: Loading Cloud Themes
el: Φόρτωση Θεμάτων Νέφους...

en: Loads the last visited URL for visitors on open.
el: Φορτώνει την πιο πρόσφατη διεύθυνση URL για επισκέπτες κατά το άνοιγμα.

en: Local Promotions
el: Τοπικές προσφορές

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Logged in as
el: Συνδεδεμένος ως

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login Form
el: Φόρμα σύνδεσης

en: Login now
el: Σύνδεση τώρα

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Look at Pro Extensions
el: Δείτε προσθήκες Pro

en: Look at Pro Features
el: Δείτε δυνατότητες Pro

en: Look at Pro Themes
el: Δείτε θέματα Pro

en: Lost password?
el: Χάσατε τον κωδικό πρόσβασης;

en: Low Resolution
el: Χαμηλή ανάλυση

en: Mail
el: Αποστολή email

en: Main Menu
el: Κεντρικό μενού

en: Main branding colour
el: Κύριο χρώμα σήματος

en: Main menu selection
el: Επιλογή κεντρικού μενού

en: Manage Account & License
el: Διαχείριση λογαριασμού και άδειας

en: Map address
el: Διεύθυνση στο χάρτη

en: Max categories / tags
el: Μέγιστος αριθμός κατηγοριών / ετικετών

en: Maximum age of cached content
el: Μέγιστη ηλικία προσωρινά αποθηκευμένου περιεχόμενου

en: Maximum number of items in categories/collections
el: Μέγιστος αριθμός στοιχείων σε κατηγορίες/συλλογές

en: Maximum number of posts
el: Μέγιστος αριθμός άρθρων

en: Maximum number of related posts to show
el: Μέγιστος αριθμός εμφανιζόμενων σχετικών άρθρων

en: Media Handling
el: Διαχείριση πολυμέσων

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Menu
el: Μενού

en: Menu & Cart Background
el: Φόντο μενού & καλαθιού αγορών

en: Menu Icons
el: Εικονίδια μενού

en: Menu Item
el: Στοιχείο μενού

en: Menu Options
el: Επιλογές μενού

en: Menu Style
el: Στυλ μενού

en: Menu animation style
el: Στυλ κινουμένων σχεδίων μενού

en: Menu shown in the MobileStore footer
el: Μενού που εμφανίζεται στο υποσέλιδο του MobileStore

en: Menus
el: Μενού

en: Menus are awesome!
el: Τα μενού είναι άπαιχτα!

en: Meta
el: Μέτα

en: Method to load file
el: Μέθοδος φόρτωσης αρχείου

en: Mid-content Ad
el: Διαφήμηση εντός περιεχομένου

en: Minimum characters in post/page to show ad.
el: Ελάχιστοι χαρακτήρες σε άρθρο/σελίδα για εμφάνιση διαφήμισης.

en: Mobile Content
el: Περιεχόμενο για κινητές συσκευές

en: Mobile Page Template
el: Πρότυπη σελίδα κινητών συσκευών

en: Mobile advertising script
el: Δέσμη ενεργειών διαφημίσεων για κινητές συσκευές

en: Mobile theme is visible to
el: Θέμα κινητών συσκευών ορατό σε

en: Monday
el: Δευτέρα

en: More
el: Περισσότερα

en: More Info
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Most Popular Products
el: Δημοφιλέστερα προϊόντα

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Name
el: Όνομα

en: New
el: Νέα

en: No categories or tags
el: Ούτε κατηγορίες, ούτε ετικέτες

en: No icons have been uploaded yet
el: Δεν έχουν αποσταλεί ακόμα εικονίδια

en: No licenses remaining.
el: Δεν απομένουν άδειες χρήσης.

en: No notifications
el: Καμία ειδοποίηση

en: No one can see the mobile theme right now. You can change this at any time in %sCore Settings%s under %sDisplay Mode%s.
el: Κανείς δεν μπορεί να δει το θέμα για κινητές συσκευές αυτήν τη στιγμή. Μπορείτε να αλλάξετε αυτήν τη ρύθμιση ανά πάσα στιγμή στο μενού %sCore Settings%s της ενότητας %sDisplay Mode%s.

en: No plugins to disable.
el: Δεν υπάρχουν απενεργοποιήσιμες προσθήκες.

en: No products in the cart.
el: Δεν υπάρχουν προϊόντα στο καλάθι.

en: No products were found matching your search.
el: Δεν βρέθηκαν προϊόντα που αντιστοιχούν στην αναζήτησή σας.

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No search results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα αναζήτησης

en: No server support for directly downloading new Cloud packages.
el: Χωρίς υποστήριξη διακομιστή για απευθείας λήψη νέων πακέτων Νέφους.

en: No server support for unzipping files.
el: Δεν υπάρχει υποστήριξη διακομιστή για την αποσυμπίεση αρχείων.

en: No thumbnails
el: Χωρίς στιγμιότυπα οθόνης

en: Nobody (disable WPtouch Pro)
el: Κανείς (απενεργοποίηση WPtouch Pro)

en: None
el: Κανένας

en: None (Use WordPress Settings)
el: Καμία (να γίνεται χρήση των Ρυθμίσεων WordPress)

en: Normal
el: Κανονική

en: Normally only images on mobile are optimized
el: Κανονικά βελτιστοποιούνται μόνο εικόνες για κινητές συσκευές

en: Note
el: Σημείωση

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
el: Σημείωση: τα έξοδα αποστολής και οι φόροι έχουν υπολογιστεί%s και θα ενημερωθούν κατά την ολοκλήρωση της αγοράς, με βάση τα στοιχεία χρέωσης και αποστολής.

en: Notice Message
el: Ειδοποιητικό μήνυμα

en: Notice message contents
el: Περιεχόμενα ειδοποιητικού μηνύματος

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Number of posts in post listings
el: Αριθμός άρθρων στις καταχωρήσεις άρθρων

en: Number of products shown per page in product listings
el: Αριθμός προϊόντων που εμφανίζονται ανά σελίδα στις καταχωρήσεις προϊόντων

en: Off-Canvas left menu
el: Αριστερό μενού εκτός καμβά

en: Off-canvas
el: Εκτός καμβά

en: Off-canvas menu for Prose
el: Μενού εκτός καμβά για Prose

en: Offline
el: Εκτός σύνδεσης

en: Once you activate, this page will be hidden.
el: Μετά την ενεργοποίηση, αυτή η σελίδα θα κρυφτεί.

en: One or more required directories could not be created
el: Αδύνατη η δημιουργία ενός ή περισσότερων απαιτούμενων καταλόγων

en: One or more updates are available for your installed extensions.
el: Μία ή περισσότερες ενημερώσεις είναι διαθέσιμες για τις εγκατεστημένες επεκτάσεις σας.

en: One or more updates are available for your installed themes and extensions.
el: Υπάρχουν μία ή περισσότερες διαθέσιμες αναβαθμίσεις για εγκατεστημένα θέματα και επεκτάσεις σας.

en: One or more updates are available for your installed themes.
el: Μία ή περισσότερες ενημερώσεις είναι διαθέσιμες για τα εγκατεστημένα θέματά σας.

en: Only logged-in admins can see the mobile theme right now. You can change this at any time in %sCore Settings%s under %sDisplay Mode%s.
el: Μόνο συνδεδεμένοι διαχειριστές μπορούν να δουν το θέμα για κινητές συσκευές αυτήν τη στιγμή. Μπορείτε να αλλάξετε αυτήν τη ρύθμιση ανά πάσα στιγμή στο μενού %sCore Settings%s της ενότητας %sDisplay Mode%s.

en: Only these URLs/pages:
el: Μόνο αυτές οι δ/νσεις URL/σελίδες:

en: Only this category
el: Μόνο αυτή η κατηγορία

en: Only this post type
el: Μόνο αυτός ο τύπος άρθρου

en: Only this tag
el: Μόνο αυτήν την ετικέτα

en: Open Homepage Menu
el: Μενού αρχικής σελίδας Open

en: Optimize for page speed
el: Βελτιστοποίηση για ταχύτητα σελίδας

en: Optimize for quality
el: Βελτιστοποίηση για ποιότητα

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Total
el: Σύνολο παραγγελίας

en: Other options will become available once allow_url_fopen is enabled
el: Αφού ενεργοποιηθεί το allow_url_fopen θα γίνουν διαθέσιμες άλλες επιλογές

en: Our Hours
el: Τα ωράριά μας

en: Our Location
el: Η τοποθεσία μας

en: Overrides the WordPress Reading settings for "Blog pages show at most"
el: Παρακάμπτει τις ρυθμίσεις ανάγνωσης του πεδίου "Οι σελίδες ιστολογίου προβάλουν το πολύ" στο WordPress

en: Overrides the WordPress settings for showing comments on pages.
el: Παράκαμψη των ρυθμίσεων WordPress για την εμφάνιση σχολίων στις σελίδες.

en: Page
el: Σελίδα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Palette
el: Παλέτα

en: Pay
el: Πληρωμή

en: Pay for order
el: Πληρωμή παραγγελίας

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Perform A/B test with secondary advertising unit
el: Εκτέλεση δοκιμής A/B με δευτερεύουσα μονάδα διαφήμισης

en: Performance preference
el: Προτίμηση επιδόσεων

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Place order
el: Υποβολή παραγγελίας

en: Please %scontact us%s and let us know about it.
el: %scontact us%s και ενημερώστε μας.

en: Please continue to the checkout and enter your full address to see if there are any available shipping methods.
el: Συνεχίστε στην ολοκλήρωση αγοράς και δώστε την πλήρη διεύθυνσή σας, για να δείτε αν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής.

en: Please enter all fields correctly to post a comment.
el: Συμπληρώστε όλα τα πεδία σωστά για να δημοσιεύσετε σχόλιο.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
el: Συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να δείτε τις διαθέσιμες μεθόδους αποστολής.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
el: Συμπληρώστε τα στοιχεία σας για να δείτε τις διαθέσιμες μεθόδους αποστολής.

en: Please paste your encoded settings below and save to restore your settings.
el: Επικολλήστε τις κωδικοποιημένες ρυθμίσεις σας παρακάτω και πραγματοποιήστε αποθήκευση για να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Please use the shipping calculator to see available shipping methods.
el: Χρησιμοποιήστε το εργαλείο υπολογισμού αποστολής για να δείτε τις διαθέσιμες μεθόδους αποστολής.

en: Plugin Licensing Terms
el: Όροι αδειοδότησης χρήσης προσθηκών

en: Post
el: Άρθρο

en: Post custom field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο άρθρου

en: Post featured image
el: Εικόνα προβεβλημένη σε άρθρο

en: Post thumbnails
el: Μικρογραφίες άρθρων

en: Post-content Ad
el: Διαφήμιση μετά-περιεχομένου

en: Post/Page Headers
el: Κεφαλίδες Άρθρων/Σελίδων

en: Posts Tagged
el: Άρθρα με ετικέτες

en: Powered by<br/>%s%s%s
el: Παρέχεται από το <br/>%s%s%s

en: Pre-content Ad
el: Διαφήμιση προ-περιεχομένου

en: Prefix your phone number with "tel:" to allow one-click phone calls.
el: Προσθέστε στο πρόθεμα "τηλ" στον αριθμό τηλεφώνου σας για να επιτρέπετε τηλεφωνικές κλήσεις με ένα κλικ.

en: Preview Mode Enabled
el: Λειτουργία προεπισκόπησης ενεργή

en: Preview Theme
el: Προεπισκόπηση θέματος

en: Primary Actions & Purchase Flow
el: Κύριες ενέργειες & ροή αγοράς

en: Primary Advertising Unit
el: Πρωτεύουσα μονάδα διαφήμισης

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

en: Proceed to Checkout
el: Συνέχεια στην ολοκλήρωση αγοράς

en: Product
el: Προϊόν

en: Product Categories
el: Κατηγορίες προϊόντων

en: Product Filters
el: Φίλτρα προϊόντος

en: Product License Key
el: Κλειδί άδειας χρήσης προϊόντος

en: Product Listing
el: Καταχώρηση προϊόντος

en: Product Pagination
el: Σελιδοποίηση προϊόντος

en: Project
el: Έργο

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Publisher ID
el: ID δημιουργού

en: Pull-down menu at top of pages
el: Αναπτυσσόμενο μενού στο πάνω μέρος των σελίδων

en: Purge Page Cache
el: Εκκαθάριση Cache Σελίδας

en: Quick Links
el: Γρήγοροι Σύνδεσμοι

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Read Next
el: Ανάγνωση επόμενου

en: Read This Post
el: Διαβάστε αυτό το άρθρο

en: Read This Post &rsaquo;
el: Ανάγνωση αυτού του άρθρου &rsaquo;

en: Reading Text Size
el: Μέγεθος κειμένου ανάγνωσης

en: Ready to upload
el: Έτοιμο για αποστολή

en: Recent Orders
el: Πρόσφατες παραγγελίες

en: Recent Searches
el: Πρόσφατες αναζητήσεις

en: Recently Viewed
el: Είδατε πρόσφατα

en: Redirect to a page
el: Επανακατεύθυνση σε μια σελίδα

[ctx: Refers to a custom advertising service]
en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

[ctx: Refers to a custom landing page]
en: Redirect to a custom URL
el: Επανακατεύθυνση σε μια προσαρμοσμένη δ/νση URL

en: Regionalization
el: Τοπική προσαρμογή

en: Related
el: Σχετικά

en: Related Posts
el: Σχετικά άρθρα

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Remember Me
el: Απομνημόνευση στοιχείων

en: Remove selected shortcodes from content
el: Αφαίρεση επιλεγμένων σύντομων κωδικών από το περιεχόμενο

en: Remove stale cache file interval
el: Αφαίρεση διαστήματος προσωρινής αποθήκευσης μη ενημερωμένου αρχείου

en: Remove these shortcodes when WPtouch Pro is active
el: Αφαίρεση αυτών των σύντομων κωδικών όταν το WPtouch Pro είναι ενεργό

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αυτού του αντικειμένου

en: Renew License
el: Ανανέωση Άδειας

en: Renew Now
el: Ανανέωση τώρα

en: Reply
el: Απάντηση

en: Requires at least 2 entries to contain featured images
el: Απαιτούνται τουλάχιστον 2 καταχωρήσεις για να περιληφθούν προβεβλημένες εικόνες

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Responsive Images
el: Ανταποκρινόμενες εικόνες

en: Restore Backup File
el: Επαναφορά αρχείου αντίγραφου ασφαλείας

en: Retina iPad Startup Screens
el: Οθόνες εκκίνησης Retina iPad

en: Retina iPhone Startup Screen
el: Οθόνη εκκίνησης Retina iPhone

en: Rounded squares
el: Στρογγυλεμένα τετράγωνα

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search the store
el: Αναζήτηση στο κατάστημα

en: Search this website
el: Αναζήτηση σε αυτόν τον ιστότοπο

en: Secondary Advertising Unit
el: Δευτερεύουσα μονάδα διαφήμισης

en: Select the source for your web fonts
el: Επιλέξτε πηγή των γραμματοσειρών Web

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup
el: Διαμόρφωση

en: Share
el: Κοινοποίηση

en: Share post
el: Κοινοποίηση άρθρου

en: Sharing
el: Κοινοποιήσεις

en: Sharing links location
el: Τοποθεσία συνδέσμων κοινοποίησης

en: Ship to a different address?
el: Αποστολή σε διαφορετική διεύθυνση;

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Shipping #%d
el: Αποστολή #%d

en: Shipping Address
el: Διεύθυνση αποστολής

en: Shipping and Handling
el: Αποστολή και διεκπεραίωση

en: Shopped here before?
el: Έχετε κάνει ξανά αγορές από εδώ;

en: Short (default)
el: Κοντό (προεπιλογή)

en: Shortcode handling
el: Χειρισμός σύντομων κωδικών

en: Shortcodes
el: Σύντομοι κωδικοί

en: Show "Sign-up" and "Lost Password?" links
el: Εμφάνιση συνδέσμων "Εγγραφή" και "Χάσατε τον κωδικό πρόσβασης;"

en: Show %s Results
el: Εμφάνιση %s αποτελεσμάτων

en: Show WPML language switcher in theme footer
el: Εμφάνιση εναλλαγής γλώσσας WPML στο υποσέλιδο θεμάτων

en: Show a notice message for iPhone, iPod touch & iPad visitors about my Web-App
el: Να εμφανίζεται ένα μήνυμα ειδοποίησης σε επισκέπτες με iPhone, iPod touch & iPad σχετικά με την Εφαρμογή Web μου.

en: Show call to action button at bottom of pages
el: Εμφάνιση καλέσματος σε δράση στο κάτω μέρος των σελίδων

en: Show categories as "collections" in menu
el: Εμφάνιση κατηγοριών ως "συλλογές" στο μενού

en: Show comment bubbles on posts
el: Εμφάνιση φυσαλίδων σχολίων στα άρθρα

en: Show comments on pages
el: Εμφάνιση σχολίων στις σελίδες

en: Show comments when reading posts
el: Εμφάνιση σχολίων κατά την ανάγνωση άρθρων

en: Show featured images on single posts
el: Εμφάνιση προβεβλημένων εικόνων σε μονά άρθρα

en: Show full menu on Open homepage
el: Εμφάνιση πλήρους μενού στην αρχική σελίδα Open

en: Show latest posts
el: Εμφάνιση τελευταίων άρθρων

en: Show only specific posts or pages
el: Εμφάνιση μόνο συγκεκριμένων άρθρων ή σελίδων

en: Show page title areas on pages
el: Εμφάνιση περιοχών τίτλου σελίδας στις σελίδες

en: Show post author
el: Εμφάνιση συγγραφέα άρθρου

en: Show post categories and tags
el: Εμφάνιση κατηγοριών και ετικετών άρθρων

en: Show post date
el: Εμφάνιση ημερομηνίας άρθρου

en: Show posts from a specific category
el: Εμφάνιση άρθρων μιας συγκεκριμένης κατηγορίας

en: Show posts from a specific post type
el: Εμφάνιση άρθρων ενός συγκεκριμένου τύπου

en: Show posts from a specific tag
el: Εμφάνιση άρθρων από συγκεκριμένη ετικέτα

en: Show search in header
el: Εμφάνιση αναζήτησης στην κεφαλίδα

en: Show sharing links
el: Εμφάνιση συνδέσμων κοινοποίησης

en: Show sharing links on pages
el: Εμφάνιση συνδέσμων κοινοποίησης στις σελίδες

en: Show site description in large header
el: Εμφάνιση περιγραφής ιστότοπου σε μεγάλη κεφαλίδα

en: Show switch link in mobile view
el: Να εμφανίζεται ο σύνδεσμος εναλλαγής στην προβολή κινητών συσκευών

en: Show tab bar
el: Εμφάνιση γραμμής καρτελών

en: Show titles on pages
el: Εμφανίζει τίτλους στις σελίδες

en: Show/Hide
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη

en: Shows above the front page menu (if enabled), HTML allowed.
el: Εμφανίζεται πάνω από το μενού εμπροσθοφύλλου (αν έχει ενεργοποιηθεί), επιτρέπεται HTML.

en: Shows after the featured slider (if enabled), and replaces your Static Front Page content. HTML allowed.
el: Εμφανίζεται μετά το προβεβλημένο ρυθμιστικό (αν έχει ενεργοποιηθεί) και αντικαθιστά το περιεχόμενο Στατικού Εμπροσθόφυλλου. Επιτρέπεται HTML.

en: Sign-up
el: Εγγραφή

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
el: Επειδή το πρόγραμμα περιήγησής σας δεν υποστηρίζει ή έχει απενεργοποιημένο το JavaScript, βεβαιωθείτε ότι πατήσατε το κουμπί <em>Ενημέρωση συνόλων</em> πριν υποβάλετε την παραγγελία σας. Αν δεν το κάνετε, ενδέχεται να χρεωθείτε ποσό μεγαλύτερο του αναγραφόμενου παραπάνω.

en: Single posts
el: Μονά άρθρα

en: Site Intro
el: Εισαγωγή ιστότοπου

en: Site Logo
el: Λογότυπο ιστότοπου

en: Site Menu
el: Μενού ιστότοπου

en: Site Menu (Pulldown)
el: Μενού ιστότοπου (αναπτυσσόμενο)

en: Site Title & Byline
el: Τίτλος & Γραμμή δημιουργίας ιστότοπου

en: Site administrators
el: Διαχειριστές ιστότοπου

en: Site logo display size
el: Μέγεθος εμφάνισης λογότυπου ιστότοπου

en: Slide transition speed
el: Ταχύτητα μετάβασης ολίσθησης

en: Slot ID
el: ID θέσης

en: Slow
el: Αργή

en: Small
el: Μικρό

en: Smart App Banner
el: Έξυπνο πανό εφαρμογής

en: Social network colors
el: Χρώματα κοινωνικού δικτύου

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el: Λυπόμαστε, φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής για την τοποθεσία σας. Επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε εναλλακτικό τρόπο διευθέτησης.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
el: Λυπόμαστε, φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής για τον νομό σας. Επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια ή επιθυμείτε εναλλακτικό τρόπο διευθέτησης.

en: Sorry, we&lsquo;re <em>closed</em> every %s.
el: Λυπούμαστε, είμαστε <em>κλειστά</em> κάθε %s.

en: Static Front Page
el: Στατικό εμπροσθόφυλλο

en: Static front page alternate content
el: Εναλλακτικό περιεχόμενο στατικού εμπροσθόφυλλου

en: Static pages
el: Στατικές σελίδες

en: Store
el: Κατάστημα

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Success.
el: Επιτυχία.

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Switch To Mobile Version
el: Εναλλαγή σε έκδοση για κινητές συσκευές

en: Tab-bar shows categories or tags
el: Η γραμμή καρτελών δείχνει κατηγορίες ή ετικέτες

en: Tagline
el: Σύνθημα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags &rsaquo; %s
el: Ετικέτες &rsaquo; %s

en: Tags only
el: Μόνο ετικέτες

en: Tall (longer vertically for square logos)
el: Ψηλό (κατακόρυφα μακρύτερο για τετράγωνα λογότυπα)

en: Target URL
el: URL προορισμού

en: Taxonomy
el: Ταξινομία

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Template tag
el: Πρότυπη ετικέτα

en: Text Sample
el: Δείγμα κειμένου

en: Text to show to nearby visitors
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται σε κοντινούς επισκέπτες

en: The %s%s%s directory is not currently writable. %sPlease fix this issue to enable installation of additional icon sets.
el: Ο κατάλογος %s%s%s directory προς το παρόν δεν είναι εγγράψιμος. %sΠαρακαλούμε διορθώστε αυτό το πρόβλημα για να επιτραπεί η εγκατάσταση επιπλέον συνόλων εικονιδίων.

en: The WPtouch Pro admin panel &amp; supported themes will be shown in this locale.
el: Σε αυτήν την εντοπιότητα θα εμφανίζονται ο πίνακας διαχείρισης WPtouch Pro &amp; τα θέματα που υποστηρίζονται.

en: The easy way to create great mobile experiences with your WordPress website.
el: Ο εύκολος τρόπος να δημιουργήσετε φανταστικές εμπειρίες σε κινητές συσκευές με τον ιστότοπό σας στο WordPress.

en: The item failed to download for this reason: %reason%
el: Η λήψη του στοιχείου απέτυχε για τον εξής λόγο: %reason%

en: The post or page you requested is no longer available.
el: Το άρθρο ή η σελίδα που ζητήσατε δεν είναι πλέον διαθέσιμη.

en: The server is unavailable.
el: Ο διακομιστής δεν είναι διαθέσιμος.

en: The wptouch.com server currently cannot authorize your License.
el: Ο διακομιστής wptouch.com αδυνατεί να εξουσιοδοτήσει την Άδεια Χρήσης σας.

en: The wptouch.com server rejected your E-Mail address and/or License Key. Please check they are correct and try again.
el: Ο διακομιστής wptouch.com απέρριψε τη διεύθυνση E-Mail ή/και το Κλειδί Αδείας σας. Βεβαιωθείτε ότι είναι σωστά και δοκιμάστε ξανά.

en: Theme Colors
el: Χρώματα θέματος

en: Theme Font Pairings (Configure in Theme Settings)
el: Συνδυασμοί γραμματοσειρών θεμάτων (ρυθμίστε τους στις Ρυθμίσεις θεμάτων)

en: Theme Footer
el: Υποσέλιδο θέματος

en: Theme Menus
el: Μενού θέματος

en: Theme Presentation Disabled
el: Παρουσίαση θέματος ανενεργή

en: Theme Preview
el: Προεπισκόπηση θέματος

en: Theme Preview requires Chrome or Safari.
el: Η προεπισκόπηση θέματος απαιτεί Chrome ή Safari.

en: Theme Settings
el: Ρυθμίσεις θεμάτων

en: Theme Shapes
el: Σχήματα θέματος

en: Theme Update Available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση θέματος

en: Theme background
el: Φόντο θέματος

en: Theme colors
el: Χρώματα θέματος

en: Theme location
el: Τοποθεσία θέματος

en: Theme shape style
el: Στυλ σχήματος θέματος

en: Themes
el: Θέματα

en: Themes & Extensions
el: Θέματα & Επεκτάσεις

en: There doesn&lsquo;t seem to be any available shipping methods. Please double check your address, or contact us if you need any help.
el: Φαίνεται ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες μέθοδοι αποστολής. Ελέγξτε ξανά τη διεύθυνσή σας ή επικοινωνήστε μαζί μας αν χρειάζεστε βοήθεια.

en: There is a temporary issue retrieving the change-log.  Please try again later.
el: Υπάρχει προσωρινό πρόβλημα με την ανάκτηση του αρχείου καταγραφής αλλαγών. Δοκιμάστε ξανά αργότερα!

en: This copy of %s is currently unlicensed!
el: Αυτό το αντίγραφο του %s δεν έχει άδεια χρήσης!

en: This installation of WPtouch Pro is currently unlicensed.
el: Αυτή η εγκατάσταση του WPtouch Pro δεν διαθέτει άδεια.

en: This may be required for desktop themes with unique features that are not showing when WPtouch Pro is active.
el: Αυτή η επιλογή ίσως είναι απαραίτητη για θέματα για υπολογιστές με μοναδικές λειτουργίες που δεν εμφανίζονται όταν το WPtouch Pro είναι ενεργό.

en: This plugin may not work correctly in WPtouch Pro, and should be disabled in the Plugin Compatibility section.
el: Αυτή η προσθήκη ίσως να μην λειτουργεί σωστά στο WPtouch Pro και θα πρέπει να απενεργοποιηθεί στο τμήμα Συμβατότητα προσθηκών.

en: This theme supports %s devices
el: Αυτό το θέμα υποστηρίζει συσκευές %s

en: This will reset all WPtouch Pro menu and icon settings.
    Are you sure?
el: Αυτή η επιλογή θα επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις του μενού και των εικονιδίων WPtouch Pro.
    Είσαστε βέβαιοι?

en: This will reset all WPtouch Pro settings.
    Are you sure?
el: Αυτή η επιλογή θα επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις του WPtouch Pro.
    Είσαστε βέβαιοι;

en: Thumbnail Selection
el: Επιλογή μικρογραφίας

en: Thumbnail custom field name
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου μικρογραφίας

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tiled Background Image
el: Εικόνα φόντου σε παράθεση

en: Toggle Menu
el: Εμφάνιση μενού

en: Total
el: Σύνολο

en: Totals
el: Σύνολα

en: Translate and create new files
el: Μεταφράστε και δημιουργήστε νέα αρχεία

en: Trash
el: Κάδος

en: Try to include desktop theme functions.php file
el: Να γίνεται προσπάθεια συμπερίληψης του αρχείου desktop theme functions.php

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Twitter account to use for Tweet display
el: Λογαριασμός Twitter που χρησιμοποιείται για εμφάνιση Tweet

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: URL %d
el: Διεύθυνση URL %d

en: URL to a custom CSS file to load
el: URL προσαρμοσμένου αρχείου CSS προς φόρτωση

en: URLs to ignore in Web-App Mode
el: Διευθύνσεις URL προς παράκαμψη σε Λειτουργία Εφαρμογής Web.

en: Unable to Install
el: Αδύνατη η εγκατάσταση

en: Unable to download the Cloud package.
el: Αδύνατη η λήψη του πακέτου Νέφους.

en: Unable to write to directory %s. Try relaxing permissions to allow writing to this location.
el: Αδύνατη η εγγραφή στον κατάλογο %s. Δοκιμάστε να χαλαρώσετε τις άδειες, ώστε να επιτραπεί η εγγραφή σε αυτήν την τοποθεσία.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unsupported Browser
el: Μη υποστηριζόμενο πρόγραμμα περιήγησης

en: Update Cart
el: Ενημέρωση καλαθιού

en: Update to %s
el: Ενημέρωση σε %s

en: Update totals
el: Ενημέρωση συνόλων

en: Updating...
el: Ενημέρωση...

en: Upgrade License
el: Αναβάθμιση άδειας χρήσης

en: Upgrade My License
el: Αναβάθμιση άδειας χρήσης

en: Upgrade to %s
el: Αναβάθμιση σε %s

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upload
el: Αποστολή

en: Upload Complete!
el: Αποστολή ολοκληρώθηκε!

en: Upload Failed: Not a valid image.
el: Η αποστολή απέτυχε: μη έγκυρη εικόνα.

en: Upload Icon
el: Αποστολή εικονιδίου

en: Uploaded Icons
el: Ανεβασμένα εικονίδια

en: Use AJAX load more
el: Να γίνεται περισσότερη χρήση φόρτωσης AJAX

en: Use AJAX load more or traditional numbered pagination.
el: Περισσότερη χρήση φόρτωσης AJAX ή παραδοσιακής σελιδοποίησης με αρίθμηση

en: Use a drop cap at the start of each blog post.
el: Χρήση αρχιγράμματος στην αρχή κάθε άρθρου ιστολογίου.

en: Use built-in Hours feature
el: Χρήση ενσωματωμένης λειτουργίας Ωραρίων

en: Use featured image as the header background when viewing single posts
el: Χρήση προβεβλημένης εικόνας ως φόντο κεφαλίδας κατά την προβολη μονών άρθρων

en: Use fly-in login form
el: Χρήση φόρμας σύνδεσης με απομάκρυνση & κίνηση

en: Use infinite scrolling for blog
el: Χρήση απεριόριστης κύλισης στο ιστολόγιο

en: Use menu icons
el: Χρήση εικονιδίων μενού

en: Use numbered pages
el: Να γίνεται χρήση αριθμημένων σελίδων

en: Use rounded corners
el: Χρήση στρογγυλεμένων γωνιών

en: Useful if you have specific compatibility CSS you need to add.
el: Χρήσιμη επιλογή αν θέλετε να προσθέσετε CSS συγκεκριμένης συμβατότητας

en: User-agents (line separated)
el: Πράκτορες χρήστη (χωρίστε τους ανά γραμμή)

en: Using a content distribution network (CDN) can significantly enhance the responsiveness of your website.
el: Η χρήση ενός δικτύου διανομής περιεχομένου (CDN) μπορεί να βελτιώσει αισθητά την ανταπόκριση του ιστότοπού σας.

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: Video Handling
el: Χειρισμός βίντεο

en: Vietnamese
el: Βιετναμικά

en: View
el: Προβολή

en: View Debug File
el: Προβολή αρχείου εντοπισμού σφαλμάτων

en: View discussion
el: Προβολή συζήτησης

en: WPtouch Alternate Mobile Content
el: Εναλλακτικό Περιεχόμενο Κινητών Συσκευών WPtouch

en: WPtouch Help & Account Links
el: Σύνδεσμοι Βοήθειας & Λογαριασμού WPtouch

en: WPtouch News
el: Νέα του WPtouch

en: WPtouch Pro 3 cannot co-exist with WPtouch 1.x. Disable it first in the WordPress Plugins settings.
el: Το WPtouch Pro 3 δεν μπορεί να συνυπάρχει με το WPtouch 1.x. Απενεργοποιήστε πρώτα το δεύτερο στις ρυθμίσεις προσθηκών WordPress.

en: WPtouch Pro 3 cannot co-exist with WPtouch Pro 2.x. Disable it first in the WordPress Plugins settings.
el: Το WPtouch Pro 3 δεν μπορεί να συνυπάρχει με WPtouch Pro 2.x. Απενεργοποιήστε πρώτα το δεύτερο στις ρυθμίσεις προσθηκών WordPress.

en: WPtouch Pro backups your settings each time they are saved.
el: Το WPtouch Pro δημιουργεί αντίγραφα ασφάλειας των ρυθμίσεών σας κάθε φορά που αποθηκεύονται.

en: WPtouch Pro landing page
el: Σελίδα προορισμού WPtouch Pro

en: WPtouch Pro prefers pretty permalinks to be enabled within WordPress.
el: Το WPtouch Pro προτιμάει την ενεργοποίηση Όμορφων μόνιμων συνδέσμων στο WordPress

en: WPtouch Pro site title
el: Τίτλος ιστότοπου WPtouch Pro

en: WPtouch Pro will be active when any of the following user-agents or user-agent combinations are matched
el: Το WPtouch Pro θα ενεργοποιηθεί όταν δημιουργηθεί οποιοσδήποτε από τους ακόλουθους πράκτορες χρήστες ή συνδυασμούς πρακτόρων χρήστη

en: WPtouch Pro will not work fully in safe mode.
el: Το WPtouch Pro δεν θα λειτουργεί πλήρως σε ασφαλή λειτουργία.

en: WPtouch Pro: Extension Updates Available
el: WPtouch Pro: διαθέσιμες αναβαθμίσεις Επεκτάσεων

en: WPtouch Pro: Some themes or extensions could not be auto-updated. Please check the WPtouch Pro Themes &amp; Extensions page to manually update them.
el: WPtouch Pro: δεν ήταν δυνατή η αυτόματη αναβάθμιση ορισμένων θεμάτων ή επεκτάσεων. Ελέγξτε τη σελίδα Θεμάτων &amp; Επεκτάσεων του WPtouch Pro για να τα αναβαθμίσετε μη αυτόματα.

en: WPtouch Pro: Theme &amp; Extension Updates Available
el: WPtouch Pro: διαθέσιμες αναβαθμίσεις Θεμάτων &amp; Επεκτάσεων

en: WPtouch Pro: Theme Updates Available
el: WPtouch Pro: διαθέσιμες αναβαθμίσεις Θεμάτων

en: WPtouch Pro: Your themes and extensions have been automatically updated. Thank you for updating WPtouch Pro!
el: WPtouch Pro: τα θέματα και οι επεκτάσεις σας αναβαθμίστηκαν αυτόματα. Σας ευχαριστούμε που αναβαθμίσατε το WPtouch Pro!

en: WPtouch User Guide
el: Οδηγός χρήσης WPtouch

en: WPtouch on Twitter
el: Το WPtouch στο Twitter

en: WPtouch shows a notice bubble on 1st visit letting users know about your Web-App enabled website on iOS devices.
el: Το WPtouch εμφανίζει μια φυσαλίδα ειδοποίησης σε νέους επισκέπτες, ενημερώνοντάς τους ότι ο ιστότοπός σας υποστηρίζει Εφαρμογές App σε συσκευές iOS.

en: We were unable to install your WPtouch theme from the Cloud. Please visit %sthis article%s for more information.
el: Δεν καταφέραμε να εγκαταστήσουμε το θέματος σας για το WPtouch από το Νέφος. Παρακαλώ επισκεφτείτε το άρθρο %sthis article%s για περισσότερες πληροφορίες.

en: We&lsquo;re <em>open</em> every %s %s.
el: Είμαστε <em>ανοιχτά</em> κάθε %s %s.

en: Web App Title
el: Τίτλος Εφαρμογής Web

en: Web-App Mode
el: Λειτουργία Εφαρμογής Web

en: Web-App Mode Unavailable
el: Λειτουργία εφαρμογής Web-App μη διαθέσιμη

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: What's New
el: Τι νέο υπάρχει

en: What's New Changelog
el: Αρχείο Καταγραφής Νέων

en: What's in WPtouch Pro?
el: Τι υπάρχει στο WPtouch Pro;

en: When visitors bookmark your website, this will be the title shown.
el: Όταν οι επισκέπτες προσθέτουν τον ιστότοπό σας στους σελιδοδείκτες τους, θα εμφανίζεται αυτός ο τίτλος.

en: Will add login links and allow mobile visitors to login to your website from mobile devices
el: Θα προστεθούν σύνδεσμοι σύνδεσης και θα επιτραπεί σε επισκέπτες με κινητές συσκευές να συνδέονται στον ιστότοπό σας από κινητές συσκευές

en: Will apply the effect overtop of any background image you upload.
el: Το εφέ θα εφαρμοστεί πάνω από οποιαδήποτε εικόνα φόντου ανεβάσετε.

en: Will show Facebook, Twitter, Google+ and Email buttons on pages as well as single posts.
el: Θα εμφανίζονται κουμπιά Facebook, Twitter, Google+ και Email τόσο σε σελίδες, όσο και σε μονά άρθρα.

en: Will show Facebook, Twitter, Google+ and Email buttons on single posts.
el: Εμφανίζει κουμπία Facebook, Twitter, Google+ και Email σε μονά άρθρα.

en: Will show a Reply link after each comment
el: Θα εμφανίζει σύνδεσμο Απάντησης ύστερα από κάθε σχόλιο

en: Will show as closed if left blank.
el: Θα εμφανίζεται ως κλειστό αν αφεθεί κενό.

en: Will show toggle buttons in the theme's footer allowing users to switch to your desktop theme. Is not shown in Web-App Mode.
el: Εμφανίζονται κουμπιά εναλλαγής στο υποσέλιδο του θέματος που επιτρέπουν στους χρήστες να μεταβαίνουν στο θέμα για υπολογιστές. Δεν εμφανίζονται στη Λειτουργία Εφαρμογής Web.

en: WordPress Page
el: Σελίδα WordPress

en: WordPress Pages
el: Σελίδες WordPress

en: WordPress Plugins
el: Προσθήκες WordPress

en: Written by %s
el: Γραμμένο από %s

en: You appear to be offline. Connect to the internet to see available BraveNewCloud items.
el: Φαίνεται ότι βρίσκεστε εκτός σύνδεσης. Συνδεθείτε στο Internet για να δείτε τα διαθέσιμα στοιχεία BraveNewCloud.

en: You are about to reset your license information. Proceed?
el: Πρόκειται να επαναφέρετε τα στοιχεία άδειας χρήσης σας. Συνέχεια;

en: You can add custom footer content that will be displayed below the switch link.
el: Μπορείτε να προσθέτετε προσαρμοσμένο περιεχόμενου υποσέλιδου, το οποίο θα εμφανίζεται κάτω από τον σύνδεσμο εναλλαγής.

en: You don't have any custom icons yet.
el: Δεν έχετε ακόμα κανένα ειδικό εικονίδιο.

en: You have used all your activations. What do you want to do?
el: Έχετε χρησιμοποιήσει όλες τις ενεργοποιήσεις σας. Τι θέλετε να κάνετε;

en: You must be %slogged in%s to post a comment.
el: Πρέπει να είστε %slogged in%s για να δημοσιεύσετε σχόλιο.

en: You must be logged in to checkout.
el: Πρέπει να έχετε συνδεθεί για ολοκλήρωση αγοράς.

en: You searched for "%s"
el: Αναζητήσατε "%s"

en: Your Order
el: Η παραγγελία σας

en: Your Server Configuration
el: Ρυθμίσεις του διακομιστή σας

en: Your WPtouch Pro license has expired. Renew now at a discount to continue receiving product updates and support.
el: Η άδεια χρήσης σας για το WPtouch Pro έχει λήξει. Ανανεώστε την τώρα με έκπτωση, ώστε να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη προϊόντος.

en: Your active plugin list is refreshing
el: Γίνεται ανανέωση της λίστας ενεργών προσθηκών (Plugin)

en: Your app's unique identifier. Find your ID from the iTunes Link Maker: Search for your app. In the link it provides, your app ID is the nine-digit number in between id and ?mt. For example Angry Birds's ID is 343200656.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό (ID) της εφαρμογής σας. Βρείτε το ID από το iTunes Link Maker: αναζητήστε την εφαρμογή σας. Στον σύνδεσμο που σας δίνεται, το ID είναι ο εννιαψήφιος αριθμός ανάμεσα στο id και το ?mt. Για παράδειγμα το ID της εφαρμογής Angry Birds's είναι 343200656.

en: Your comment is awaiting moderation
el: Το σχόλιό σας αναμένει επόπτευση

en: Your details
el: Τα στοιχεία σας

en: Your license has expired.
el: Η άδειας χρήσης σας έληξε.

en: Your product license has expired. Renew now to continue to receive feature and security updates.
el: Η άδεια χρήσης του προϊόντος έχει λήξει. Ανανεώστε τώρα, ώστε να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις δυνατοτήτων και ασφαλείας.

en: Your server configuration is preventing WPtouch Pro from installing and updating from the Cloud. %sPlease visit %sthis article%s to follow the steps to enable Cloud install, or you can manually download and install into the wptouch-data/%s directory.
el: Οι ρυθμίσεις διακομιστή σας εμποδίζουν το WPtouch Pro να εγκαθιστά και να ενημερώνει από το Νέφος. %sΕπισκεφτείτε %sαυτό το άρθρο%s για να ακολουθήσετε τα βήματα ενεργοποίησης της εγκατάστασης μέσω Νέφους, διαφορετικά μπορείτε να κατεβάζετε και να εγκαθιστάτε μη αυτόματα στο φάκελο wptouch-data/%s.

en: Your server setup is preventing WPtouch from installing your active theme from the Cloud. Please visit %sthis article%s for more information on how to fix it.
el: Οι ρυθμίσεις διακομιστή σας εμποδίζουν το WPtouch να εγκαταστήσει το ενεργό σας θέμα από το Νέφος. Παρακαλούμε επισκεφτείτε %sαυτό το άρθρο%s για πληροφορίες επίλυσης του προβλήματος.

en: [icon] is used to display the appropriate bookmark icon for your device. Do not remove it from your message.
el: Το [icon] χρησιμοποιείται για την εμφάνιση του κατάλληλου εικονιδίου σελιδοδείκτη για τη συσκευή σας. Μην το αφαιρέσετε από το μήνυμά σας.

en: applies to all unset icons
el: ισχύει για όλα τα μη ορισμένα εικονίδια

en: by
el: από

en: by %s
el: από %s

en: checkout
el: ολοκλήρωση αγοράς

en: desktop
el: για υπολογιστές

en: drag icon here to reset
el: μεταφέρετε το εικονίδιο εδώ για επαναφορά

en: edit cart
el: επεξεργασία καλαθιού

en: filter by
el: φιλτράρισμα κατά

en: iPad Mini and iPad Startup Screens
el: Οθόνες εκκίνησης iPad Mini και iPad

en: iPhone 5 Startup Screen
el: Οθόνη εκκίνησης iPhone 5

en: iPhone 6 Startup Screen
el: Οθόνη έναρξης iPhone 6

en: iPhone 6+ Startup Screen
el: Οθόνη έναρξης iPhone 6+

en: iPhone Startup Screen
el: Οθόνη εκκίνησης iPhone

en: login
el: σύνδεση

en: logout
el: Αποσύνδεση

en: menu
el: μενού

en: mobile
el: για κινητές συσκευές

en: newer posts
el: νεότερα άρθρα

en: next in gallery &raquo;
el: επόμενο στη συλλογή &raquo;

en: next post
el: επόμενο άρθρο

en: no comments
el: δεν υπαρχουν σχόλια

en: no responses
el: καμία απάντηση

en: older posts
el: παλαιότερα άρθρα

en: previous post
el: προηγούμενο άρθρο

en: search
el: αναζήτηση

en: search results for '%s'
el: αποτελέσματα αναζήτησης για '%s'

en: search this website
el: αναζήτηση σε αυτόν τον ιστότοπο

en: sorting
el: ταξινόμηση

en: the notice message will be shown again for visitors
el: το ειδοποιητικό μήνυμα να εμφανίζεται ξανά σε επισκέπτες

en: view more products
el: προβολή περισσότερων προϊόντων
